Wszystko o potencji

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Dowiedz się, jak hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, bowiem prawidłowa opieka nad nimi zapewni ci zdrowie i krzepę seksualną na długi czas.

Testosteron zarządza

Najistotniejsze zmiany, przez jakie przechodzi twoje ciało, wywoływane są przez testosteron i zmiany jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w brzuchu matki

Metoda powiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek rodzi się jako chłopczyk albo jako levitra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, w takim razie chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te powstające w płodzie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie członka oraz moszny.

Pokwitanie

U chłopców dojrzewanie to okres, w którym następuje rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się między dwunastym a piętnastym rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) budzą produkcję testosteronu w jądrach. Gwałtowne podniesienie poziomu testosteronu prowadzi do różnorodnych zmian w organizmie i zachowaniach chłopca, który w efekcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, gdy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, ciągle trwa produkowanie spermy w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym skutkiem działalności testosteronu jest porost włosów w paru częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj tania levitra